Site Overlay

Ceny metali szlachetnych

ceny metali szlachetnych

Inwestorzy zaczęli kupować złoto i srebro

Inwestowanie w metale szlachetne to świetny sposób na dywersyfikację portfela i ochronę bogactwa. Chociaż ceny mogą się wahać w krótkim okresie, większość inwestorów przy zakupie bierze pod uwagę perspektywę długoterminową. Chociaż złoto i srebro mogą mieć krótkotrwałe wahania, warto je obserwować. Nie ma gwarancji, że ich wartość będzie nadal rosła i nie ma gwarancji, że spadną. Jednak te wahania cen pomogą Ci określić, czy zakup określonego metalu szlachetnego jest dobrym pomysłem.

W ciągu ostatniego roku rynek metali przeżywał szaloną jazdę, podsycaną obawami o globalny wzrost gospodarczy i deficyty podaży spowodowane przez COVID-19. Chociaż sytuacja ta przyczyniła się do wzrostu cen metali szlachetnych głównie do końca roku i do 2021 r., nie wystarczyło to, aby utrzymać ceny w górę. Wraz z rozpoczęciem nowego roku zaczęły pojawiać się nowe numery. W szczególności globalny niedobór chipów półprzewodnikowych wpłynął na metale z grupy platynowców.

Obecnie najdroższym metalem szlachetnym jest rod. Pomimo niedoboru tego metalu, popyt na rod spada. W ostatnich latach ten metal odnotował największą huśtawkę cen od czasu pandemii. Oczekuje się, że uncja platyny osiągnie 25 981 USD w kwietniu 2021 roku. Cena rodu również odnotowała trend spadkowy w ciągu ostatnich kilku lat.

Spadek wydobycia został obwiniony za ten spadek cen. Różne czynniki, w tym warunki ekonomiczne i polityczne, mogą mieć wpływ na metale szlachetne. Wartość tych metali nie jest już tak wysoka jak kiedyś i brakuje wysokiego pułapu sprzedaży. Kolejnym czynnikiem, który przyczynił się do spadku cen, jest osłabienie USA. dolarów. Może to spowodować, że więcej producentów samochodów będzie produkować katalizatory i jeszcze bardziej podnieść ceny platyny.

Chociaż na ceny metali szlachetnych nie mają bezpośredniego wpływu warunki gospodarcze ani polityczne, ma na nie wpływ kilka czynników. Ostatni wzrost miał miejsce w przypadku złota i srebra, podczas gdy spadek cen srebra był spowodowany osłabieniem USA. dolarów. W tym czasie cena tych metali wzrosła o 2,5% w porównaniu z poprzednim miesiącem. Istnieje kilka czynników, które wpływają na wartość tych metali szlachetnych.

Chociaż złoto i srebro są uważane za stabilną inwestycję, ceny metali szlachetnych są bardziej zmienne niż średnia waluta. Na przykład cena rodu spadła w styczniu, podczas gdy złota moneta może być warta 25981 dolarów. Spadek ten spowodowany był niedoborem rodu w przemyśle motoryzacyjnym. W rzeczywistości cena metali szlachetnych w przemyśle motoryzacyjnym może prowadzić do spadku cen metali szlachetnych.

Cena rodu spadła z powodu braku żetonów

Podczas gdy ceny złota i srebra są nadal wysokie, cena rodu spadła w ostatnich miesiącach z powodu niedoboru w branży chipów. W rezultacie cena rodu jest obecnie najdroższym metalem szlachetnym na świecie. Jego cena doświadczyła najbardziej drastycznych wahań od pandemii w 1918 r., a obecnie przewiduje się, że osiągnie szczyt w wysokości 25 981 USD za uncję w kwietniu 2021 r.

Ponieważ ceny metali szlachetnych są tak ściśle powiązane z rynkiem akcji, ważne jest, aby uważnie je obserwować. Im bardziej monitorujesz ceny metali, tym większe prawdopodobieństwo, że podejmiesz mądre decyzje dotyczące swoich inwestycji. Jeśli ceny spadną, możesz chcieć wykorzystać ten trend i zarobić. Warto na bieżąco śledzić metale szlachetne i być mądrym inwestorem. Ten rodzaj towaru nie będzie tak niestabilny jak inne aktywa, ale nadal może być dobrym zabezpieczeniem przed inflacją i innymi spadkami gospodarczymi.

Cena rodu jest najdroższym z metali szlachetnych. Stosowany jest głównie w produkcji chipów, ale jego zapotrzebowanie w przemyśle samochodowym jest największe. Co więcej, jest również najbardziej wartościowy, ponieważ wysoki popyt na żetony oznacza, że ​​zawsze będzie na niego popyt. Jeśli więc chcesz zdywersyfikować swoje inwestycje, dobrym pomysłem jest zainwestowanie w rod. Dzięki tym metalom szlachetnym możesz przejść na zdrową i dochodową emeryturę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *