Site Overlay

Jaki metal jest najbardziej obiecujący

what metal is the most promising

Złoto zostało uznane za najbardziej niezawodny metal

Ponieważ ceny metali szlachetnych mają ponownie wzrosnąć w najbliższej przyszłości, ważne jest, aby zrozumieć, które metale są najbardziej obiecujące. Złoto jest zdecydowanym faworytem. Jego stabilność i stosunek ryzyka do zysku sprawiają, że jest to idealny wybór do długoterminowej ochrony majątku. Krótko mówiąc, złoto jest najlepszym wyborem dla twojego IRA z metali szlachetnych. Pomimo stosunkowo niskiej ceny platyna jest doskonałym wyborem dla inwestorów wysokiego ryzyka.

Innym bardzo poszukiwanym metalem jest ren. Ten rzadki minerał ma najwyższą trzecią temperaturę topnienia spośród wszystkich pierwiastków i jest wytwarzany jako produkt uboczny wydobycia miedzi i molibdenu. Największymi producentami renu są Chile, Kazachstan i Stany Zjednoczone. Jego główne zastosowania to wysokotemperaturowe silniki turbinowe, superstopy, obudowy elektroniczne, włókna i elektronika. Ren znajduje się również w kopalniach miedzi.

Miedź jest trzecim najczęściej używanym metalem na świecie i kosztuje 4,25 USD za funt. Oczekuje się jednak, że do 2021 r. nastąpi dalszy wzrost cen. Wynika to z zastosowania ogniw fotowoltaicznych i szczepionek Covid-19, które mocno uderzają w światową gospodarkę. Ponadto wzrasta wykorzystanie miedzi w samochodach, a cena prawdopodobnie pozostanie wysoka przez jakiś czas. Istnieje kilka sposobów inwestowania w miedź, ale najpierw musisz upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca do jej przechowywania.

Chociaż pallad i platyna nie są metalami szlachetnymi, oba są cenne. Na przykład pallad jest metalem szlachetnym o bardzo płynnym rynku. Jego zastosowanie w katalizatorach jest jednym z wielu zastosowań. 85% palladu wykorzystywane jest w przemyśle motoryzacyjnym. Ale w dzisiejszych czasach jest droższe niż złoto, a jego ceny wciąż są stosunkowo niskie. Cena tego szlachetnego metalu prawdopodobnie wzrośnie do 2021 r.

W porównaniu ze złotem, srebro jest najbardziej obiecującym metalem na następny 2021 rok. Oczekuje się, że ceny innych metali wzrosną do 2020 roku, a następnie prawdopodobnie będą nadal rosły w 2022 roku. Następnie spadną o nieco więcej w 2022 r. W kolejnych latach inwestorzy powinni nadal bacznie obserwować rynki. Oprócz złota istnieje wiele innych metali szlachetnych, które przyniosą korzyści gospodarce.

Oprócz srebra najbardziej obiecującymi metalami na najbliższe lata są platyna i pallad. Ten ostatni ma wyższą temperaturę topnienia niż złoto i platyna, ale pallad jest dziś bardziej popularny wśród inwestorów. Ale ta ostatnia też nie jest złym wyborem: może nawet umocnić pozycję lidera w 2021 roku! Ten metal jest już najcenniejszy na świecie, a jego użycie może sprawić, że będzie on najbardziej dochodowym metalem następnej dekady.

Złoto i platyna będą najatrakcyjniejszymi inwestycjami w 2021 r.

Jako metal szlachetny platyna będzie najlepszą inwestycją na rok 2021. Oczekuje się, że jej wartość wzrośnie o 26%, a pallad wzrośnie o 11% w 2021 r. Covid-19 nadal będzie wpływać na rynek pandemia. Przewiduje się, że do 2038 r. użycie srebra wzrośnie o 50 milionów samochodów elektrycznych. Przewiduje się, że wartość platyny wzrośnie wraz z tym użyciem. Co więcej, jest uważany za zrównoważony metal, który jest nadal dostępny.

Srebro może być najbardziej obiecującym metalem 2021 roku. Rynek metali szlachetnych może być jeszcze bardziej dochodowy w 2021 roku niż w 2008 roku, kiedy był uważany za najdroższy. Stabilna pozostanie również cena platyny i palladu, co będzie korzystne dla gospodarki. To dobra rzecz dla inwestorów. Przy tak wielu inwestycjach dostępnych w przyszłości, wartość złota będzie rosła. Ale jeśli złoto i srebro nadal będą najlepszymi inwestycjami, w ciągu najbliższych pięciu lat wzrośnie.

Miedź jest często uważana za metal szlachetny. Jest to metal tańszy od diamentów, ale jego szerokie zastosowanie w produkcji, usługach przemysłowych i medycynie sprawia, że ​​jest to pożądany wybór dla każdego inwestora. Ponadto miedź jest przyjazna dla środowiska i zrównoważona. Szacuje się, że w 2021 r. cena miedzi wzrośnie o około 20%. Ale jakie inne metale szlachetne są obiecujące? Która inwestycja jest dla Ciebie najlepsza?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *